Ana sayfa Gündem Yıldız Tilbe’den Kudüs tepkisi: Müslümanları öldürebilirler fakat…

Yıldız Tilbe’den Kudüs tepkisi: Müslümanları öldürebilirler fakat…

108

Sanatçı Yıldız Tilbe, İsrail’in yaptığı katliama sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla çok sert tepki gösterirken dikkat çeken ifadeler kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Aralık ayında açıkladığı kararının ardından dün ABD’nin İsrail Büyükelçiliği Tel Aviv’den Kudüs’e taşındı.

Gazze’deki protestolarda ise katliam yaşandı. 58 Filistinli hayatını kaybetti, 2410 kişi yaralandı. Yıldız Tilbe dün yaşananlara sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

“Şu an işgal altında olan Ortadoğu ve Müslüman ülkelerindeki durum, Türkiye’ye yapılmak istenen işgalin provasıdır” ifadelerini kullanan Yıldız Tilbe şunları yazdı:

“Oralar Osmanlı’nın yani bizimdi, kopardılar. Avrupa üzerinden üstümüze gelemeyen korkaklar, arkamızdan dolanıyorlar. Allah fırsat vermesin kafirlere, İslamiyete yardım etsin.

Her Ramazan’da iyice kuduruyorlar. Allah’a ibadet edeni görmek istemiyorlar.

Ellerindeki silahlarla kıyafetleri tam korunaklı olduğu halde atılan taştan korkuyorlar. Allah’a düşmanlık ediyorlar, geberdikçe cehenneme yuvarlanıyorlar. Müslümanlar onlarla savaşırken Allah çin zevkle ölüyorlar, şehit oluyorlar.

Müslümanları öldürebilirler fakat İslamiyet ölümsüzdür.

Bunu onlar da biliyor, kafalarını yediren de bu zaten. Dua ediyorum, yapacak daha iyi bir şeyim yok. Allah yardım etsin.”