Ana sayfa Sağlık Evinizi İstila Eden Karıncalardan Kurtulmak İçin Uzmanların 3 Önerisi

Evinizi İstila Eden Karıncalardan Kurtulmak İçin Uzmanların 3 Önerisi

171

Yaz geldi ve karıncalar yuvalarından çıkmaya başladılar. Karıncaların evinizi istila ettiği mutlaka olmuştur.

Karıncalardan kurtulmak için çeşitli ilaçlar deneyebilirsiniz. Ancak bunlar hep pahalı olacaktır hem de karıncaları öldürecektir.

Neyse ki karıncaları evinizden kovmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemler var.

Karıncaların evinize gelmesini engellemenin yolu Karıncalar bir kere evinizi istila ettiler mi onlardan kurtulması zor olabiliyor. Karıncalar koku almakta ustadırlar ve tatlı şeylere bayılırlar. Bu nedenle tatlı yiyecekleri dışarıda bırakmamakta fayda var.

Aksi halde karıncalarla karşılaşmak işten bile değil. Meyveli sodayı bile dışarıda bıraksanız karıncalar bunun kokusunu anında alır.

1- Tarçın Karıncalar tarçın kokusundan nefret eder.

Malzemeler:

Yarım çay kaşığı tarçın yağı veya tarçın tozu

1 su bardağı su Pamuk Tarçın çubukları

Hazırlanışı: Tarçın yağı veya tarçın tozunu suyla karıştırın. Karışıma pamuk bandırın. Karıncaların evinize girebileceği yollara karışımı sürün. Karıncalardan kurtulana dek her gün aynı bölgeye karışımı sürün. Pencere veya kapı kenarlarına tarçın çubukları bırakın.

2- Sirke Karıncaların nefret ettiği bir diğer koku da sirke kokusudur.

Malzemeler: Sirke, Su, Limon yağı, Sprey şişesi

Hazırlanışı: Sirke ve suyu eşit bir şekilde sprey şişesine dökün. Birkaç damla limon yağı ekleyin. Sprey şişesini iyice çalkalayın. Karıncaları gördüğünüz yerlere karışımı püskürtün. Günde birkaç kez karışımı aynı bölgelere uygulayın.

3- Kırmızı biber Kırmızı biber karıncalardan kurtulmak için uzun süredir kullanılıyor.

Malzemeler: Kap, Su, Kırmızı biber

Hazırlanışı: Suyu kaynatıp bir kaba dökün ve içine de kırmızı biber ekleyin. Karıncaların geçebileceğini düşündüğünüz çatlak ve deliklere karışımı dökün. Kaynak: http://www.birgunhaber.com/evinizi-istila-eden-karincalardan-kurtulmak-icin-uzmanlarin-3-onerisi/