Diriliş Ertuğrul böyle reyting görmedi

Ekranların sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul inanılmazı başardı.

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni bölümüyle izleyicileri ekran başına kilitledi.

Her bölümünde farklı bir aksiyona sahne olan dizi AB grubunda aldığı 21.24 reyting oranıyla daha önce sahibi olduğu 20.54 oranlık kendine ait olan rekoru kırdı. Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen Diriliş Ertuğrul’un son yayınlanan 109. bölümüne Turgut, Bamsı, Sungurtekin ve Artuk Bey’in idam sehpasına çıkarıldığı, Sungurtekin’in idam edilirken Ertuğul Bey’in son anda attığı okla boynundaki ipten kurtulduğu sahne sosyal medya da gündem oldu.

Kadroya yeni isimler

Diriliş Ertuğrul AB grubunda 21.24 reyting ve 41.57 share, ABC1 grubunda 19.86 reyting ve 37.39 share, Total grubunda 15.61 reyting ve 30.86 share oranlarıyla reyting listelerinde zirvede yer aldı.

Dizinin kadrosuna yeni katılan Engin Öztürk, canlandırdığı Günalp karakteriyle seyirciden tam not alırken, dizinin ikinci sezonunda yer alan Sungurtekin karakterine hayat veren Sezgin Erdemir’in dönüşü ise büyük beğeni topladı.

Kaynak: https://www.yenisafak.com/hayat/dirilis-ertugrul-boyle-reyting-gormedi-3177252