Burundaki siyah noktalar için muhteşem bir maske!

2 yemek kaşığı yeşil kile su ekleyerek karıştırınız. Elde edilen bu karışımı sadece siyah noktalarının olduğu bölgelere değil bütün yüzünüze uygulayınız. Maskeyi 10 dakikada yüzünüzde bekletiniz.

Katılaşan ve cildinizi gelmeye başlayan bu maskeyi 10 dakika sonrasına yıkayayım. Bol su ile yıkadığınız yüzünüzü nemlendirici bir krem ile masaj yaparak yediriniz. Bu maskeyi de haftada bir defa uyguladığınızda yüzdeki siyah noktaları tamamen yok olduğunu ve de ipeksi bir yüze sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Sizlerden yüzünüzdeki siyah noktaları sıkmak yerine bu için mucizevi tarifi uygulayarak onları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. İkisi de oldukça basit tariflerdir. Bunları kolaylıkla elde edebilir ve de sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Tabii ki en başta bahsettiğim gibi bu siyah noktalar sadece ergenlik dönemindeki çocukların baş belası değil ergenlik döneminde çoktan atlatmış olsanız bile yağlı bir cilde sahipseniz bu siyah noktalar her Yaşta peşinizi bırakmayabilir. Bu verdiğim 2 tarifi hangi yaşta olursanız olun rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yeter ki bu iki tarifi kesinlikle aksatmayınız.

Sizlerde artık siyah noktaları sıkmak yerine kolayca hemen bu tarifleri hazırlayın ve uygulamaya koyulun. İsterseniz bu tarifler sonrasında yüzünüzü daha yumuşak bir hale getirmek için buhar banyosu uygulayabilirsiniz. Böylece canlı yumuşak bir cilde sahip olmuş oluyorsunuz. Siyah noktalar için evde maske yapabilirsiniz.

Kaynak: https://www.bakimguzellik.com/siyah-noktalar-icin-maske/