BİLGİSAYARLI CİHAZ

Adamın biri, işyerindeki kantinde arkadaşıyla yemek yerken dert yanmış:

– Kolumun ağrısından ölüyorum, doktora gitsem iyi olacak!..

Arkadaşı, ona akıl vermiş:

– Yahu ne lüzum var, ileride köşedeki marketin çıkışında yeni bir bilgisayarlı cihaz koydular. Üç dolara bir jeton alıyorsun kasadan, atıyorsun, yanında getirdigin idrar örneğini açılan kapaktan içeri veriyorsun, on saniye sonra neticeyi ve tedavi için yapman gerekenleri öğreniyorsun. Gördüğün gibi ucuz ve çabuk!..

Adam hemen bir kaba idrarını doldurup, arkadaşının dediğini yapmış ve bilgisayar 10 saniye sonra yazılı olarak cevap vermiş:

– Kolunuzda bir cins eklem ağrısı olan Teniselbo oluşmuş, sıcak suya koyun, ağır işlerden kaçının, iki hafta sonra düzelecektir!..

Memnun biçimde eve dönen adam, bir yandan bilgisayarın dediğini uygularken, bir yandan da muzurca fikirlere kapılıp, bu akıllı cihazı nasıl aldatabileceğini düşünmeye başlamış.

Ertesi gün, bir miktar çeşme suyuna köpeğinden alınmış bir kılı koymuş, üstüne de bir şekilde elde ettiği karısının ve kızının idrar örneklerini eklemiş, tüm bu karışımın üzerine bir de mast*rbasyon yapıp doğru cihazın yanına varmış. Jetonu atıp kabı makinaya vermiş, on saniye sonra cihazdan yazılı yanıt gelmiş:

1 – Çesme suyunuz çok kireçli, bir filtre cihazi almayı düşünün!..

2 – Köpeğinizde kene var, eczaneden özel bir şampuan alıp, köpeğinizi yıkayın!..

3 – Kızınız kokain bağımlısı, bir psikiyatri kliniğine yatırın!..

4 – Karınız hamile, hem de ikiz doğuracak, ama sizden değil, hemen iyi bir avukat bulun!..

5 – Kendinizi bu yolla tatmin etmeyi bırakmazsanız, kolunuz asla iyileşmez!..