Bu bilgiler çok işinize yarayacak

Bakır kaplarınızı parlatmak için bir bezi sirke ile hafifçe ıslatıp, bakırı ovun.

Boya fırçaları sertleşmiş ise kaynamış sirkeli suda bekletin.

Boya kokusunu gidermek için iki büyük baş soğanı soyup ikiye bölün suyun içine atın bunu da boya kokan odaya koyun.

Boya işine ara verdiğinizde, fırçanızın kurumaması için onu boş bir kutuya dolduracağınız suya batırıp bırakabilirsiniz. Fakat tekrar boyaya başlarken bunun suyunu süzmek zamanınızı alır ve sizi uğraştırır. En iyisi boyaya ara verirken fırçanızı bir naylon torbaya sarsıp buzdolabının buzluğuna koyunuz. Bir saatlik bir aradan sonra fırçayı çıkarıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Boya işiniz bittikten sonra merdane fırçasını temizlemek için bol suda yıkayınız. Keçelerini boya gidene kadar yıkadıktan sonra güneşte değil gölge bir yerde kurutunuz. İyice kurumadan naylon torbaya koyup kaldırmayınız, küflenir.

Bulaşık suyunuza bir kaşık sirke katmakla bulaşıklarınızın daha kolay ve güzel yıkandığını göreceksiniz.

Buz kalıplarınızı su ile doldurmadan önce bölmelere nane yaprağı, portakal, limon ve dilediğiniz meyve parçacıkları yerleştirirseniz dekoratif buzlar elde etmiş olursunuz.

Buz doldururken suyu kaynatın, soğuyunca buz kalıplarına koyup dondurun. Buzlar daha canlı kristal gibi görünür. Kaynamış suda oksijen azalır. Bu da buzun mat görünmemesini sağlar.

Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun. Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun. Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.