BANA NE?

Kaynananın biri çok zengin olduğu için, evlendirdiği üç kızını kocalarıyla birlikte bir sahil kasabasına yaz tatiline götürmüş.

“Bakalım bunlar beni ne kadar seviyor” diye damatlarını denemek isteyen kaynana, büyük damatının gözleri önünde denize girip boğulma taklidi yapmış:

– İmdaaattt!.. Boğuluyorum!..

Büyük damat hemen denize atlayıp, kaynanasını kurtarmış. Kaynana da bu iyiliğin altında kalmamak için büyük damadına üzerinde “Hayatımı kurtaran büyük damatıma” yazılı yepyeni bir Reno Laguna araba hediye etmiş.
Ertesi gün ortanca damatını denemek isteyen kaynana, onun gözleri önünde denize girip boğulma taklidi yapmış:

– İmdaattt!.. Boğuluyorum!..

Ortanca damat hemen denize atlayıp kaynanasını kurtarmış. Kaynana bu iyiliğin de altında kalmamış, üzerinde “Hayatımı kurtaran ortanca damatıma” yazılı yepyeni bir Reno Safrane araba hediye etmiş.

Üçüncü gün küçük damatını denemek isteyen kadın “Nasıl olsa küçük damatım beni kurtarır diye” denizin daha derin yerine gitmiş. Yüzme bilmeyen kadın bir yandan çırpınıyor bir yandan da bağırıyormuş:

– İmdaaatt!.. Boğuluyorum!..

Kaynanasını seyreden küçük damat hiç oralı olmamış:

– Bana ne lan? Boğulursan boğul!..

Kadın da oracıkta boğulup ölmüş.

Ertesi gün kayınpederi tarafından küçük damada üzerinde “Beni o şirret karıdan kurtaran damadıma” yazılı yepyeni bir Ferrari hediye edilmiş.