Antalya’da petek bal yiyen Hanım Dalkılıç’ın midesinden 10 santim tel çıktı

2 çocuk annesi Hanım Dalkılıç, bundan aylar önce, soğuk bir kış sabahı petek bal yemişti. Ve o sırada girdi vücuduna…Kocamandı ama nasıl olduysa fark edemedi.

Aylar sonra vücudundaki garipliği hissetti ve doktora gitti. Önce ultrason çektiler. O da ne… “Dur bir de tomografi” dediler ve… Gördüklerinde karaciğere doğru ilerliyordu!

İHA’nın haberine göre; Korkuteli ilçesinde yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Hanım Dalkılıç’ın (42), kış aylarında yediği petek baldaki görmeden yuttuğunu söylediği tel, 2 gün önce karnında ağrı oluşturmaya başladı. Mide yanması ve şiddetli karın ağrısı ile Korkuteli’de bir hastaneye başvuran Dalkılıç, daha detaylı tetkiklerin yapılması için Atatürk Devlet Hastanesine sevk edildi.

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Dinç ve Uzman Dr. Nesli Yiğitsoy, hastaya ilk olarak ultrason ve tomografi çekti. Hastanın mide çıkışında karaciğere doğru ilerleyen bir cisim gören ekip, endoskopik yöntemle 10 santimetre uzunluğundaki teli çıkardı. Kapalı yöntemle yarım saatlik ameliyatla sağlığına kavuşan Hanım Dalkılıç servise çıkarıldı. KAYNAK: http://kayakalem.com/antalyada-petek-bal-yiyen-hanim-dalkilicin-midesinden-10-santim-tel-cikti/